Yurtdışı Alışveriş Siteleri

 Yurtdışı alışveriş siteleri dendiğinde hemen hepimizin aklına farklı seçenekler gelir. Kimimiz ucuz ve kullanışlı ürünleri yurtdışından satın almak isteriz. Kimimiz ise daha çok kaliteye ve tasarıma odaklanırız.

Yurtdışında faaliyet gösterip kaliteli ürünler sunan onlarca alışveriş sitesi mevcut. Ancak bu onlarca seçenek arasından güvenilir olanları seçmek ve parayı riske atmamak gerekir.  Sizin için hazırladığımız yurtdışı alışveriş rehberinde farklı seçenekleri keşfedecek ve bu sitelerle alakalı önemli bilgilere ulaşabileceksiniz.

Yurtdışı alışveriş sitesi kullanmak istiyorsanız indirim dönemlerine dikkat ederek pek çok ürünü oldukça uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Böylelikle Türkiye’deki 22 euro’luk gümrük vergisi limitini de daha çok ürünle doldurabilirsiniz. Black Friday gibi indirim dönemlerinin yanı sıra ilk alışverişte geçerli kupon kodlarını da takip edebilirsiniz.

Aşağıda listelediğimiz yurtdışına gönderim yapan alışveriş sitelerinden Türkiye’de ya da başka ülkede yaşayan Türkler kolaylıkla faydalanabilir. Önerilerinizi ya da kendi deneyimlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz. O halde daha fazla vakit kaybetmeden yurtdışı alışveriş sitelerini daha yakından tanımaya başlayalım!

Amazon ile Alışveriş Deneyimi1994’te kurulan ve o dönemde yalnızca kitap satan Amazon, günümüzde dünyanın en büyük online alışveriş sitesi. Bu noktaya gelmesinde her kategoriden kaliteli ürünleri uygun fiyata satmasının ve üst düzey müşteri deneyimi sunmasının büyük etkisi var.

ABD merkezli Amazon, içinde Türkiye’nin de yer aldığı 50’den fazla ülkede satış yapıyor. Online alışveriş konusunda temkinli biriyseniz Amazon’dan alışveriş yapmak sizin için daha iyi bir seçim olabilir. Yurtdışında yaşayanlar için bir eksi olarak Amazon’da Paypal ile ödeme yapılamadığını belirtelim.

Türkiye’de yurtdışı alışveriş sitesi olarak Amazon’u kullanmak isteyenler Amazon Almanya üzerinden alışveriş yapma şansına sahip. Çünkü sitedeki bazı ürünler Türkiye’ye de gönderiliyor. Üstelik amazon.de üzerinden yaptığınız alışverişlerde gümrük ücretleri de ürün fiyatının üzerine ekleniyor. Bu sayede gümrük masrafını ayrıca düşünmenize gerek kalmıyor.

AliExpress ile Alışveriş Deneyimiİsmini herkesin bildiği “Ali Baba ve Kırk Haramiler” hikayesinden alan AliExpress, Çin merkezli bir alışveriş sitesi. Farklı üretici ve tüketicileri aynı platformda buluşturan şirket, yüz milyonlarca kullanıcıya sahip.

Alibaba olarak da bilinen Çin merkezli dev şirketin perakende satış gerçekleştirdiği AliExpress, yurt dışı alışveriş siteleri dendiğinde akla gelen ilk sitelerden biri. Site Trustpilot’ta %81 oranında 5 yıldıza sahip.

Satıcıların büyük kısmının Çinli olması ürün kalitesi konusunda kafanızda soru işareti oluşturabilir. Fakat oldukça uygun fiyata pek çok alternatif bulabilirsiniz.

Türkiye’de ve dünyanın farklı ülkelerinde yaşayanlar AliExpress üzerinden online alışveriş yapabilirler. Amerika, İngiltere, Almanya gibi ülkelerde AliExpress alışverişinizi Paypal ile ödeyebilirsiniz.

Gönderi süresinin 40 günü bulabildiği sitede birçok ürünü gümrüğe takılma sorunu olmaksızın satın alabilirsiniz. Üstelik ürünü beğenmediğinizde iade edebilirsiniz.

Etsy ile Alışveriş Deneyimi

Etsy, yurt dışına satış yapmanıza olanak sağlayan oldukça değerli bir platform. Bu anlamda özellikle sanatçı ve zanaatkarlar sıklıkla tercih eder. Eğer değer verdiğiniz birine hediye yollamak amacıyla yurtdışına satış yapan alışveriş siteleri arıyorsanız Etsy’yi tercih edebilirsiniz.

Genellikle el yapımı ürünlerin paylaşıldığı bu platformun en farklı yanı satıcıların ürün tasarımı ile alakalı video yüklemek zorunda olması. İnternet üzerinden aldığınız şeylerin alakasız çıkmasından korkuyorsanız Etsy’nin bu özelliği sayesinde ürünleri her açıdan görüp güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Yurtdışı alışveriş siteleri arayışınızda tasarım ve orijinallik ön plandaysa bu siteye mutlaka göz atmalısınız. Üstelik Etsy’de satış yapan Türk sayısı da oldukça fazla.

Etsy’nin negatif taraflarından biri ise satışlar size doğrudan kişiler üzerinden gönderildiği için kargo masrafları oldukça yüksek olabiliyor. Yurt dışından ucuz ürün almak istiyorsanız Etsy size göre değil diyebiliriz.

eBay ile Alışveriş Deneyimi
Post a Comment

Daha yeni Daha eski