Bu sene vizyona girecek Marvel filmleri neler ?

 Yeni gişe rekorları mı geliyorSüper kahraman filmleri denince akla ilk Marvel geliyor. Bazılarınızın aklına DC geliyor da olabilir, herkesin Marvel filmleriyle ilgili birkaç kelimelik fikri olduğu aşikar. Son yıllarda kitlesini epey genişletmeyi başaran ve son derece başarılı bir sinematik evren kuran Marvel, her yıl olduğu gibi bu yıl da gişe rekorları kıracak filmlerle geliyor diyebiliriz. 


Peki Marvel filmleri Neler ?

Kahraman filmleri, son yılların en çok gişe yapan film türüdür. Dolayısıyla en çok bütçe bu filmlere harcanıyor ve görsel efektlerden senaryoya kadar her şeyin üst düzey olması mümkün oluyor. Bazı istisnalar olsa da Marvel filmlerinin çoğu, dev gişe gelirleri elde ederek çok konuşulmuştur.

Thor: Love and Thunder


Yakın zaman içerisinde ilk fragmanıyla bizleri heyecanlandıran dördüncü Thor filmi, Jane Foster ve Thor arasındaki ilişkiyi tazelemeye geliyor. Jane’in de bir tanrı olarak yer alacağı filmde aşk ve güç kelimeleri üzerine sıkça düşüleceğini tahmin etmek zor değil. Film 8 Temmuz’da vizyona girecek.

Black Panther: Wakanda Forever


Black Panther’i canlandıran aktörün geçen yıl trajik şekilde hayatını kaybetmesi, Black Panther karakterine ne olacağıyla ilgili derin düşünceler getirmişti. Marvel’ın onayladığı bilgiye göre Black Panther’in yeni filminde CGI ile karakter ölmemiş gibi görünmeyecek. Bu filmde Black Panther’dan ziyade Wakanda’nın kültürüne ve yaşanan olaylara odaklanılacağını biliyoruz. Beklentilerin düşük olduğunun altını çizmek gerek. Vizyona giriş tarihi ise 11 Kasım.

Spider-Man: Into the Spider-Verse 2Spider-Man: Into the Spider-Verse’ün ilk filmi 2018 yılında vizyona girmiş ve epey sevilmişti. Bir animasyon filmi olan Spider-Man: Into the Spider-Verse, aslında Marvel Studios tarafından çekilmiyor. Sony tarafından çekilen film, Marvel çizgi romanlarından tanıdığımız Spider-Man’i ve yan karakterlerini karşımıza çıkarıyor. Kendine has çizim tarzı ve karakterlerin samimiyeti, bizi bu filme aşık ettiren detaylardı. 7 Ekim’de geliyor.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski