Microsoft, oyun konsolu olmayanlara müjdeyi verdi

Microsoft,  Xbox Cloud Gaming tabanlı bir cihaz geliştiriyor.
Xbox Cloud Gaming, ‘Keystone’ ile televizyonlara geliyor

Konuyla alakalı yetkililerden açıklama geldi. Bir Microsoft sözcüsü, Windows, verdiği demeçte, tüketicilere düşük maliyetli bir seçenek sunmak istediklerini ve Xbox deneyimini daha erişilebilir hale getireceklerini belirtti.Keystone’un geliştirme aşamasında olduğu söylendi. Kullanıma hazır hale gelmesi için biraz daha zaman gerektiğini de belirtilerek şöyle konuşuldu:

Xbox Cloud Gaming vizyonumuzda değişiklik yok. Amacımız insanların istedikleri oyunları diledikleri cihazda ve yerde oynamalarını sağlamaktır. Geçen yıl duyurduğumuz gibi, kod adı Keystone olan ve konsola ihtiyaç duymadan herhangi bir TV’ye veya monitöre bağlanabilen bir oyun akışı cihazı üzerinde çalışıyoruz. Çabalarımızı sürekli olarak değerlendiriyor, öğrendiklerimizi gözden geçiriyor ve müşterilerimize değer kattığımızdan emin oluyoruz. Keystone cihazının mevcut sürümünden vazgeçme kararı aldık. Gelecekte Xbox Cloud Gaming’i dünya çapında daha fazla oyuncuya sunmamıza olanak sağlayacak yeni bir yaklaşıma odaklanıyoruz.”

Konsollardan farkı ne?

Kısa bir karşılaştırma yapmak gerekirse; Xbox Series X, 8K çözünürlükte oyun oynatabiliyor. Aynı zamanda 120 FPS’e kadar kare hızı, ışın izleme ve değişken izleme teknolojilerini de destekliyor. Fakat her kullanıcının üst seviye bir sisteme ihtiyacı yok.Post a Comment

Daha yeni Daha eski