Akıllı saat piyasasını değiştirecek cihaz Huami’den geldi

 


Eğer akıllı saat dünyasını çok yakından takip etmiyorsanız, muhtemelen Huami ismi size pek tanıdık gelmeyebilir. Ancak, akıllı saat ve akıllı bileklik modellerini sıkı mercek altına alanlar, Xiaomi’nin ünlü akıllı bilekliği Mi Band’ın arkasındaki ismin Huami olduğunu bileceklerdir.

İşte uzun süre arka planda kaldıktan sonra, sektöre Amazfit markasıyla çıkan Çinli teknoloji şirketi Huami, ilk modelinde oldukça güzel geri bildirimler almıştı. Bu durumdan cesaret alan şirket, Amazfit T-Rex 2 modelini tanıtmakta gecikmedi.

1,39 inçlik AMOLED ekrana sahip olan bu yeni akıllı saat modelinin ağırlığı sadece 66,5 gram. Ancak Amazfit T-Rex 2’yi öne çıkartan asıl yönleri, üstün dayanıklılığı ve kullanım ömrü. Huami’den yapılan açıklamaya göre, yeni akıllı saat modeli 15 adet askeri dayanıklılık standardından tam not almış.

150 farklı spor modu ve 5 adet konum sistemini destekleyen Amazfit T-Rex 2’nin tek şarjla 45 güne kadar kullanım vadettiğini de söyleyelim. Tabi bu süre ekonomik kullanım için geçerli. Eğer bu saati günlük rutin bir alışkanlık halinde deneyimleyecekseniz, kullanım ömrünün 24 güne kadar düşeceğini söyleyelim. Yok ben akıllı saatimden gözümü ayırmam, gün içerisinde oldukça yoğun bir şekilde kullanırım derseniz o zaman bataryanın sizi 10 güne kadar ancak idare edebileceğini de bilmelisiniz.


Şu an için sadece Çin’de satışa sunulan Amazfit T-Rex 2’nin satış fiyatı 225 dolar olarak belirlenirken, akıllı saatin önümüzdeki aylarda farklı ülkelerde satışa sunulup sunulmayacağı ise merak ediliyor.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski